Pomoc/wsparcie produktu TREEGATOR®

Wybierz sekcję poniżej, aby uzyskać wsparcie dla produktu TREEGATOR®:

Przed zapoznaniem się ze wskazówkami, zaleceniami oraz odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania poniżej, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi instalacji / napełniania oraz stosownymi środkami ostrożności dotyczącymi obsługi dołączonymi do każdego produktu TREEGATOR®.

ZGŁOSZENIE REKLAMACYJNE

Worki na podlewanie TREEGATOR® Slow Release są objęte 3-letnią lub 5-letnią ograniczoną gwarancją producenta na wady materiałowe i / lub wady w jakości wykonania. • F.A.Q.'s

  Często zadawane pytania dotyczące ogólnego korzystania z worka TREEGATOR®.

 • ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW

  Szybkie i łatwe rozwiązania poprawiające osiągi worka TREEGATOR®.

 • WODA

  Zalecenia dotyczące częstości napełniania / używania worka TREEGATOR®CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
 • Ile czasu zajmuje opróżnienie worka TREEGATOR®?

  Czas potrzebny do opróżnienia worka TREEGATOR® Original wynosi około 5 do 9 godzin. Czas ten może się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych, rodzaju gleby i drzew itp.

  Czas potrzebny na opróżnienie worka TREEGATOR® Jr. Pro wynosi zwykle około 5 do 8 godzin. Czas ten może się nieznacznie różnić w zależności od warunków pogodowych, rodzaju gleby i drzew itp. • Czy mogę skorygować czas aplikowania kropel wody przez worek TREEGATOR®?

  Szybkości uwalniania wody nie można regulować w worku TREEGATOR®. Worki do kropelkowego podlewania TREEGATOR® są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić głębokie nasycenie wodą w jak najmniejszym czasie bez odpływu lub parowania. • Skąd woda wypływa z worka TREEGATOR®?

  TREEGATOR<sup>®</sup> Original Water Release HolesW przypadku TREEGATOR® Original otwory do odprowadzania wody znajdują się w dolnych rogach z przodu worka, tuż za zakładkami.

  TREEGATOR<sup>®</sup> Jr Pro EmittersW produkcie TREEGATOR® Jr. Pro zawory emitera znajdują się na spodniej stronie torby. Wystarczy obrócić pusty worek TREEGATOR® Jr. Pro (czerwony zawór napełniający skierowany jest wtedy w dół), aby je znaleźć.
 • Co to jest konfiguracja podwójnego worka TREEGATOR®?

  Double Bag SetupSpięcie dwóch (2) worków TREEGATOR® Original razem tylną częścią do siebie wokół pnia drzewa nosi nazwę konfiguracji podwójnego worka. Ta konfiguracja jest konieczna przy podlewaniu drzew o średnicy od (100 mm)4" do (200 mm) 8" (średnica pnia).

  Uwaga: Konfiguracja podwójnego worka nie jest opcją dla modelu TREEGATOR® Jr. Pro. • Jaki jest maksymalny rozmiar (średnica) pnia drzewa, na którym mogę użyć aplikatora TREEGATOR®?

  Pojedynczy aplikator TREEGATOR® Original może być stosowany dla drzewa o średnicy od 1"(25mm) do 3"(75mm) w suwaku.

  Dwa aplikatory TREEGATOR® Original użyte w konfiguracji podwójnego worka mogą być stosowane dla drzew o średnicy od 4 "(100 mm) do 8" (200 mm). Uwaga: nie zaleca się stosowania więcej niż dwóch worków spiętych razem.

  Maksymalny rozmiar pnia drzewa/krzewu dla aplikatora TREEGATOR® Jr. Pro ma średnicę 5 cali (127 mm) Uwaga: użycie TREEGATOR® Jr. Pro dla drzew lub krzewów o średnicy większej niż 5 cali (127 mm) może spowodować uszkodzenie produktu lub niedostateczne nawadnianie. • Czy istnieje minimalna średnica pnia drzewa, dla którego można użyć aplikatora TREEGATOR®?

  TREEGATOR® Original NIE POWINIEN być używany dla drzew o średnicy mniejszej niż 1 cal (25 mm).

  Nie ma minimalnego rozmiaru pnia, który jest zalecany do stosowania z aplikatorem TREEGATOR® Jr. Pro. Ten worek może być stosowany do sadzonek lub drzew / krzewów o średnicy do 6 cali (152 mm), z rozgałęzieniami zaczynającymi się co najmniej 5 cali (127 mm) od ziemi lub wyżej. • Ile czasu zajmie mi zainstalowanie i napełnienie aplikatora TREEGATOR®?

  Instalacja i napełnienie pojedynczego worka TREEGATOR® zajmuje około 2 do 5 minut. Instalacja jest szybka i łatwa, nie wymaga żadnych narzędzi ani dodatkowego wyposażenia - wystarczy umieścić worek na miejscu, wypełnić wodą i odejść!

  Kliknij tutaj, aby obejrzeć nasz film instruktażowy "Jak zainstalować aplikator TREEGATOR® Original do kropelkowego podlewania drzew. • Czy worek TREEGATOR® ulegnie degradacji w miarę upływu czasu z powodu ekspozycji na światło słoneczne / promienie UV?

  Materiał TREEGATOR® Original jest wykonany z niezwykle wytrzymałego tworzywa sztucznego (polietylen) odpornego na promieniowanie UV i gwarantuje, że nie będzie pękał ani ulegał degradacji w wyniku długotrwałej ekspozycji na promieniowanie UV przez co najmniej 5 lat od daty zakupu.

  TREEGATOR® Jr. Pro jest wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego PVC odpornego na promieniowanie UV i gwarantuje, że nie ulegnie pęknięciu ani degradacji w wyniku długotrwałej ekspozycji na promienie UV przez co najmniej 3 lata od daty zakupu. • Czy aplikator TREEGATOR® powinien pozostać zainstalowany na drzewie lub krzewach, gdy nie jest używany?

  Worki TREEGATOR® NIE SĄ instalacją trwałą - mają być stosowane w razie oraz w okresie wystąpienia potrzeby, jako efektywny i skuteczny sposób nawadniania nowo posadzonego drzewa lub krzewu. Worki do kropelkowego podlewania drzew są najczęściej używane w początkowych sezonach wegetacyjnych (pierwszy/drugi) po posadzeniu (zwykle od marca do kwietnia do października / listopada, w zależności od strefy umiejscowienia / odporności).

  Zwykle zalecamy, aby użytkownicy aplikatora TREEGATOR® opróżniali worki z pozostałej wody i usuwali je, gdy nie są używane - szczególnie w miesiącach zimowych. Usunięcie worków, na czas gdy nie są używane i / lub potrzebne do nawadniania nie tylko zapewnia, że nasadzenia będą miały odpowiedni dostęp do wód opadowych, ale także znacznie wydłuży żywotność produktów.

  Aby przechowywać dowolny model aplikatora, po prostu opróżnij całą wodę z worka, zwiń lub poskładaj, a następnie przechowuj w chłodnym, suchym miejscu (garaż, magazyn itp.), aż do ponownego użycia. • Czy do aplikatorów TREEGATOR® można stosować dodatki, takie jak nawozy sztuczne lub składniki odżywcze?

  Tak. Dodatki takie jak płynne lub rozpuszczalne w wodzie nawozy / stymulanty / składniki odżywcze mogą być dodawane do obu modeli worków do kropelkowego podlewania TREEGATOR®.

  Aby uniknąć problemów z zapychaniem, zaleca się wstępne mieszanie dodatków w oddzielnym pojemniku, a następnie dodanie do worka po uprzednim napełnieniu do 1/4 pojemności czystą wodą. • Czy aplikator TREEGATOR® może być używany do nasadzeń na wzgórzu lub stromym zboczu?

  TREEGATOR® Original może być stosowany na zboczu wzgórza lub na stromym zboczu. Jednak worek należy ustawić wokół pnia drzewa z zamkiem błyskawicznym po stronie wzniesienia oraz jego frontem skierowanym w dół. Pozwoli to na prawidłowe opróżnienie worka.

  TREEGATOR<sup>®</sup> Jr Pro Mulch Setup Aby zapewnić całkowite i równomierne odprowadzanie wody, zaleca się, aby TREEGATOR® Jr. Pro był używany tylko na płaskiej powierzchni lub odpowiednio wymodelowanym kopcu z mulczu. (patrz prawo do przykładów stosu ściółki) • Czy aplikator TREEGATOR® jest objęta gwarancją producenta?

  5 Year Warranty Każdy produkt TREEGATOR® Original jest objęty pięcioletnią ograniczoną gwarancją producenta od daty zakupu w przypadku wad materiałowych oraz wykonania.  3 Year Warranty
  Każdy TREEGATOR® Jr. Pro posiada 3-letnią ograniczoną gwarancję producenta na wady materiałowe oraz wykonania. • Jakiego rozmiaru wąż mogę użyć do napełnienia aplikatora TREEGATOR®?

  Treegator Original FillAplikator TREEGATOR® Original posiada szeroki otwór do napełniania (umieszczony pod kolorową etykietą), który będzie odpowiedni dla węża o średnicy do 3 " (75 mm)- Idealnie nadaje się dla profesjonalnych zespołów obsługujących podlewanie, które podczas swoich prac zwykle wykorzystują węże o dużej średnicy przy czerpaniu wody z mniejszych cystern oraz/lub dużych zbiorników z pompą lub bez.  Treegator Jr Pro FillAplikator TREEGATOR® Jr. Pro jest wyposażony w czerwony zawór napełniający, który może pomieścić standardowy wąż ogrodowy o średnicy około 1,5 " (38 mm). • Dlaczego worek TREEGATOR® nie musi być wypełniany codziennie?

  Podlewanie z wykorzystaniem worka do kropelkowego podlewania drzew TREEGATOR® pozwala dostarczyć wodę głęboko pod powierzchnię gleby, bez zbędnych odpływów - za każdym razem. Oznacza to, że istnieje teraz wysokie stężenie wilgoci w glebie, z której nowo posadzone drzewo lub krzew może czerpać - potencjalnie przez kilka dni.

  Również, po zastosowaniu dogłębnego podlewania, pozwalającego glebie na rozpoczęcie obsychanie, stymuluje się głęboki wzrost systemu korzeniowego. Utrzymywanie gleby zbyt wilgotnej przez zbyt długi czas lub jeśli miejsce ma zły drenaż w miejscu sadzenia, może ograniczyć dostęp tlenu do korzeni z wnętrza gleby i w efekcie zniszczyć drzewo lub krzew.


ROZWIĄZYWANIE PROBLEMÓW • Aplikator TREEGATOR® Original nie opróżnia się całkowicie / wcale.

  Jeśli Twój worek TREEGATOR® Original nie wypuszcza wody właściwie i pozostawał w pozycji nieruchomej i / lub statycznej przez dłuższy czas (szczególnie jeśli jest stosowany na drzewie po uprzednim niewłaściwym napełnieniu), może to oznaczać, że worki po prostu trzeba "zresetować".

  Możesz to zrobić, opróżniając worek (worki) do oporu tak bardzo, jak to możliwe - lub, jeśli worek (worki) nie opróżnią się całkowicie, powoli rozepnij worek (trzymając obie strony razem, tak jak robisz to zwykle, aby zapobiec rozerwaniu suwaków), a następnie własnoręcznie usuń wodę z worka (worków) (uwaga: należy zachować ostrożność przy rozpinaniu worków, gdy są pełne - może być potrzebny ktoś, kto pomoże ci trzymać dwie strony torby razem, podczas otwierania, aby zapobiec uszkodzeniu).

  Następnie połóż pusty worek (worki) na płaskiej powierzchni i użyj dłoni / palców, aby wygładzić wszelkie "pomarszczenia" lub "załamania" w plastikowym materiale, które mogły się uformować z powodu przechowywania w pozycji statycznej przez dłuższy czas.

  Jeśli ponowne zainstalowanie worków nie rozwiąże problemu, sprawdź otwory kropelkowego aplikowania w dolnych rogach torby (patrz ilustracja po prawej stronie). Jeśli jakikolwiek śmieć lub osad wydaje się zatkać jedną lub obie dziury aplikatora, po prostu wytrzyj je czystą wilgotną ściereczkę lub papierowym ręcznikiem.

  TREEGATOR<sup>®</sup> Original Water Release Holes

  Jeśli wycieranie / usuwanie zanieczyszczeń z zewnętrznych punktów aplikowania wody nie pozwala na wystarczające odprowadzanie wody, spróbuj wyprostować koniec standardowego spinacza biurowego i delikatnie włóż go do otworu odpływowego. Przesuwaj końcówkę spinacza dookoła wewnątrz otworu, wykonując okrężne ruchy, po to aby odpowiednio oczyścić otwór.

  TREEGATOR<sup>®</sup> Original Water Release HolesIf wiping / clearing debris from the outside of the water release points does not allow the hole(s) to drain sufficiently, then try taking the straightened end of a standard size office paper clip, and gently insert it into the water release hole. Move the paperclip end around inside the hole in a circular motion to help sufficiently clean it out.


 • Aplikator TREEGATOR® Original nie opróżnia się całkowicie / wcale.

  Jeśli Twój TREEGATOR® Jr. Pro ma problemy z właściwym aplikowaniem wody, może zaistnieć konieczność odblokowania dysz emiterów. (Uwaga: przed próbą odblokowania zaworów emiterów należy się upewnić, że produkt jest używany na równej powierzchni, a użycie urządzenia TREEGATOR® Jr. Pro na pochyłej powierzchni może spowodować, że znaczna ilość wody nie pozostanie odprowadzona).

  Najpierw zlokalizuj zawory emitera - Najpierw należy opróżnić torbę, delikatnie unosząc worek, aby pozostała w środku woda wypłynęła z czerwonego zaworu do napełniania. Następnie przewróć worek z czerwonym zaworem wlewu skierowanym w dół, aby zobaczyć stan emiterów.

  Chcąc odblokować zawór emitera, pociągnij i przekręć końcówkę dyszy emitera, aby wyjąć ją z przymocowanego do worka emitera (w kształcie kolanka).

  Po wyjęciu dysz emitera, napełnij worek niewielką ilością czystej wody i pozwól, aby opróżnił się z otwartych otworów. Następnie dokładnie przepłucz i wyczyść dysze emiterów ciepłą wodą z mydłem. Wepchnij dysze emitera z powrotem do zaworów - upewniając się, że dysze są pewnie zainstalowane na swoim miejscu.

  TREEGATOR<sup>®</sup> Jr Pro EmittersAfter the emitter nozzles have been removed, fill the bag with a small amount of clean water, and allow it to run out of the open emitters. Then thoroughly flush and clean the emitter nozzles with warm soapy water. Push emitter nozzles back into fill valves - being sure thenozzles are re-inserted tightly.

  Odwróć worek z powrotem (czerwony zawór napełniający skierowany teraz w górę) umieść wokół pnia drzewa/krzewu, napełnij do pożądanego poziomu i pozostaw go pusty.

  * Uwaga: Ponowne umiejscowienie worka po napełnieniu może pomóc zapobiec przyszłym zatykaniom - Co 2 do 3 napełnień, spróbuj przekręcić torbę o 1/4 obrotu wokół podstawy, tak aby emiter ustawił się w innej pozycji.


HARMONOGRAM NAWADNIA / TABELA WYDAJNOŚCI TREEGATOR®

Zapoznaj się z poniższą tabelą, aby uzyskać zalecany harmonogram nawadniania, pamiętając jednocześnie o następujących kwalifikacjach:

 • Pojemność wody (galony US/litry) worka TREEGATOR® jest uzależniona od zastosowanego zestawu worków oraz średnicy pnia (zobacz poniżej)
 • Rekomendacje bazują na powszechnie stosowanych zaleceniach nawadniania, które wynoszą 10 galonów US (37,85 l) wody na 1 cal (25 mm) średnicy drzewa *.
TREEGATOR® ORIGINAL ŚREDNICA PNIA PRZYBLIŻONA POJEMNOŚĆ WODY
(NA POJEDYNCZY WOREK)
REKOMENDOWANA ILOŚĆ NAPEŁNIEŃ NA TYDZIEŃ

POJEDYNCZY WOREK
1 do 2 cali
(2.54 to 5.08 cm)
15 galonów US
(56.78 litrów)
1 napełnienie na tydzień
2 do 3 cali
(5.08 do 7.62 cm)
14.75 to 14.25 galonów
(55.84 to 53.94 litry)
2 Fills Per Week

PODWÓJNY WOREK
4 do 5 cali
(10.16 do 12.70 cm)
23.5 galonów
(88.95 litrów)
1 napełnienie na tydzień
5 do 8 cali
(12.70 do 20.32 cm)
22.75 do 21.5 galonów
(86.11 do 81.38 litrów)
2 napełnienia na tydzień

APLIKATOR TREEGATOR® JR PRO ŚREDNICA PNIA REKOMENDOWANA ILOŚĆ NAPEŁNIEŃ NA TYDZIEŃ
Treegator Jr Pro Watering Schedule
15 galonów US
(56.78 litrów)
1 do 2 cali
(2.54 do 5.08 cm)
1 napełnienie na tydzień
2 do 3 cali
(5.08 do 7.62 cm)
2 napełnienia na tydzień
4 do 5 cali
(10.16 do 12.70 cm)
3 napełnienia na tydzień

Uwaga: produkty marki TREEGATOR® zostały zaprojektowane wyłącznie w celu ułatwienia użytkownikowi właściwego podlewania drzewa. Spectrum Products Inc., producent worków do podlewania marki TREEGATOR®, zaleca użytkownikom produktu przestrzeganie instrukcji instalacji i środków ostrożności przewidzianych dla każdego produktu marki TREEGATOR®. Instrukcje instalacji można znaleźć na dostarczonych etykietach produktów, materiałach opakowaniowych oraz na stronie www.treegator.com.pl. Jakiekolwiek inne użycie lub niewłaściwe użycie produktów marki TREEGATOR® do celów nie zaprojektowanych przez producenta dla swoich produktów nie jest zalecane. Spectrum Products Inc. i podmioty stowarzyszone nie będą odpowiedzialne za prawidłowe, niewłaściwe lub niewłaściwe użycie produktów marki TREEGATOR®.